„I Bóg rzekł: „Kochaj swojego wroga”. I usłuchałem Go…… i pokochałem siebie.” Rumi

„Jestem tym, czym jestem. Świat jest dla ciebie tym, czym uważasz, że sam jesteś. Zacznij od zobaczenia, że świat jest w tobie, a nie ty w świecie. Cały świat nie jest niczym innym jak odbiciem ciebie samego i przestań szukać błędu w odbiciu. Nie możesz zmienić świata, zanim nie zmienisz siebie.… WSZYSTKIE PROBLEMY POCHODZĄ Z UMYSŁU. Przypomnij sobie, że nie jesteś umysłem, a jego problemy nie są twoimi. Problem ludzkości tkwi w błędnym używaniu umysłu.” 

Nisargadatta Maharaj

Prawda, że mądre te słowa? Na 15:15 ma być u lekarki, zatem może postara się o czymś tu jeszcze donieść. To w takim razie coś o tym, że stwierdza, iż nie lubi o sobie za bardzo mówić…, chyba trochę tak, jak ten OSHO. Wiele rzeczy, słów spodobało się jej w jego autobiografii [którą podkreśla NADAL CZYTA, tylko wciąż nie ma na nią wystarczająco czasu😉!]. Jednak najbardziej spodobały się jej te słowa:

NIE WIERZ W NIC, CZEGO SAM NIE DOŚWIADCZYŁEŚ(…)

Odsłuchiwała sobie także „Przebudzenie” Anthonego de Mello, Tak właśnie! Gdyż udało jej się odnaleźć nagranie MP3 i w ten sposób spokojnie mogła się także czymś zajmować, a to np. konsumowaniem posiłku, czy też przygotowywaniem go, sprzątaniem, prasowaniem, zmywaniem itp. itd. 😊. I tu usłyszała kolejne słowa, które chyba w jakiś sposób z nią „rezonują” [nie do końca nawet dla niej jasny, w jaki… Ale kto powiedział, że wszystko musi być wyjaśnione, oczywiste i zrozumiałe?] , cytuję:

„Dobro ma znaczenie , gdy czynione jest bezwiednie [42:30]

Nigdy nie będziecie lepsi, niż wtedy, gdy nie wiecie, jak jesteście dobrzy (…)

Świętym jest się tak długo, dopóki się o tym nie wie.”

Kategorie Bez kategorii

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close